O nás a naši lektoři

Jsme rodinná jazyková škola zaměřená na speciální metody výuky cizích jazyků pro děti, dospělé a firmy.

Vyučujeme tyto světové jazyky – angličtinu, němčinu formou docházkových a vícedenních kurzů; italštinu, španělštinu a francouzštinu převážně formou vícedenních kurzů či individuálních lekcí.

Cizí jazyky vyučujeme efektivními výukovými metodami jako je sugestopedie, superlearning a TPR. Výběru metody věnujeme maximální péči.  Naše nadšení z přirozeného učení a rychlých výsledků, které přináší sugestopedická výuka, nám už nedovolilo ustoupit z našeho záměru, že učení muže být zábavné, rychlé a efektivní. Důraz je kladen na konverzaci, osvojování si mluvené řeči, cizí jazyk si osvojujete především přes sluchovou paměť.  Poslechy získáváte praktické zkušenosti s mluveným slovem, lépe si pamatujete a vybavujete anglická slova a fráze při praktickém rozhovoru.

Naše jazyková škola má mnoho specialních projektů, z kterých vám vybereme pro vás ten nejvhodnější.  Vyučovací hodiny probíhají v příjemné a uvolněné atmosféře, v útulných učebnách, které jsou vybavené relaxačními křesly.

Najdete nás přímo v centru Českých Budějovic v ulici Dr. Stejskala 111/6 a nesmíme zapomenout na naši pobočku v Praze.

Naši lektoři

  Nikol Nováčková Nikol Nováčková

"V Lingu jsem začala působit v roce 2012 poté, co jsem se vrátila do Čech po mnoha letech strávených v zahraničí. Vždy jsem pracovala s lidmi, mezi nimi a pro ně, a tak dokáži být velmi empatická a trpělivá. Společně s mou láskou k angličtině je to ideální kombinace pro práci lektora. Ráda tvořím a miluji svobodu. Naopak nesnáším stereotyp a klasickou zastaralou vyuku. I pro tyto důvody jsem hned od začátku cítila, že Lingo je pro mě to správné působiště, kde mám prostor být sama sebou. Každý se dokáže naučit cizí jazyk, jde jen o správný přístup. Já se dívám na své studenty jako individuály a vždy mi dělá velkou radost, když vidím jaké pokroky díky mě a našim učebním metodám dělají. Učení nemusí být mučení, na prvním místě vás to musí hlavně bavit a o to se v mých hodinách snažím. Aby se mí studenti na hodiny těšili, co nejvíce se naučili a vždy odcházeli s dobrým pocitem:-)."


 

jerome
Jerome Geoffrey Howard Cole (rodilý mluvčí)

Hello my name is Jerome! I was born in London, England but my parents were not. My Mum is from a country in South America called Guyana which is near Brazil and my Dad is from Jamaica. 🙂 My favourite hobbies are going to the gym, shopping and playing football but I also like the Czech Republics beautiful sights and nature. 🙂

I decided to choose Lingo as my workplace because I love their attitude towards learning not just with studying but also getting to know the clients they teach. Lingo is different compared to many language schools because you will always see a great big smile on the students face before and after! Lingo is super :-)

Ahoj jmenuji se Jerome. Narodil jsem se v Londýně, Anglie, ale moji rodiče ne. Maminka je ze země ležící v Jižní Amarice nazvaná Guyna, což je blízko Brazílie. Můj tatínek je z Jamajky 🙂 Mezi mé oblíbené koníčky patří chození do posilovny, nakupování a hraji fotbal, ale také mám rád krásné památky a přírodu v České Republice. Lingo jsem zvolil jako své pracovní místo proto, že se mi líbí jejich přístup k práci: nejen k samotné výuce klientů, ale i kvůli tomu, že se snaží blíže poznat studenty, které učí. Lingo je ve srovnání s ostatními jazykovkami opravdu úplně jiné, protože zde můžete potkávat studenty s velkým úsměven na tváři jak při příchodu, tak i při jejich odchodu! Lingo je super 🙂


 

Daniel Martineau

Daniel Martineau (rodilý mluvčí)

"Jsem šašek: mám rád srandu a smích.
Jsem přítel: když mi někdo říká "pane profesore" nebo třeba "pane učiteli, už je čas!" beru to s nadhledem. V první řadě jsem spíš přítelem.
Jsem filozof: mám filozofii sice vystudovanou, ale zkrátka to znamená, že všechno rozebírám.
Jsem chameleon: přizpůsobím se a přivítám různé osobnosti a názory.

Na sugestopedii se mi libí, že můžu využít svojí „čtyřkombinaci" a být srandovní, přátelský, analytický a přizpůsobivý. Jinými slovy jsem sám sebou. Jako rodilý mluvčí jsem "mostem" mezi anglicky mluvící zemí a Evropou. Mluvim pomalu a zřetelně, ale zároveň rád naslouchám."


 

vlasta-litvinova

Vlasta Litvínová

Jmenuji se Vlasta Litvínová a pocházím z Mimoně. Po absolvování mimoňského gymnázia jsem studovala biologii na Biologické fakultě v Českých Budějovicích a přidala jsem si k tomu pedagogické minimum na Pedagogické fakultě. Na gymnázium v Mimoni jsem se pak vrátila a učila jsem zde pět let biologii, němčinu a také angličtinu. V roce 2007 jsme se přestěhovali do Českých Budějovic a narodila se nám dcera, po třech letech pak druhá. Jak děti rostly, přemýšleli jsme, kam budou chodit do školky a do školy. Chtěli jsme, aby byly děti ve školce spokojené a šťastné. Po několika sobotách strávených v Montessori školce nebylo o čem přemýšlet. A tak teď moje starší dcera nastupuje do Montessori školy, mladší do Montessori školky a mě osud zavál do Linga. Když se mě zde zeptali, zda bych chtěla učit děti angličtinu metodou Mysli anglicky, která je založena na principech Montessori pedagogiky, neváhala jsem ani chviličku. V létě jsem absolvovala školení k této metodě a moc se těším, až s dětmi ve škole a ve školce začneme společně „Myslet anglicky“.


 

Adam Dunka

adam"Jsem v jádru cestovatel a zvědavec ze severní Moravy. Rád poznávám nové lidi, kultury a místa. Už jako teenager jsem odcestoval do Jižní Ameriky, kde jsem poznal právě to - jiné lidi, kulturu, jazyk a mnoho nádherných míst. Žil jsem v Kolumbii a Venezuele dohromady asi 8 let. Střední školu jsem studoval v Tennessee, USA a pak jsem pokračoval ve studiu hudby na soukromé univerzitě SAU Chattanooga. Po 16 letech v zahraničí jsem zpět v Česku. Dost se toho změnilo:-). Lingo jsem si vybral, protože má skvělý dynamický tým a správný náboj, podporující pozitivní náhled na studium jazyků. Sugestopedie je podle mě nejefektivnější styl výuky."

 

 


Jan Maule
 
Jan Maule

Ve škole mě vždy bavily počítače, hudba a jazyky. A přesně to v současnosti učím, a snažím se to dělat tak, aby z toho měli radost jak moji studenti, tak i já. Při výuce jazyků je někdy třeba zvládat i výpočetní techniku a hudební vlohy přijdou vhod při výslovnosti či při výuce pomocí písně. LINGO je tak trochu jiná "jazykovka", což už poznáte podle toho, že zde nejsou klasické školní lavice a tabule. Líbí se mi, že škola je ORIENTOVANÁ NA KLIENTA, ne na učebnice. Přijďte a uvidíte! Těším se na společných lekcích angličtiny 🙂

 

eva hillEva Hill - v Praze

Angličtina mě provází už od mládí, kdy mě můj úžasný dědeček zasvěcoval do tajů tohoto krásného jazyka vyprávěním svých osobních, barvitých příhod z 2. světové války. Krátce po maturitě jsem odjela do Anglie, kde jsem následně studovala vysokou školu, pracovala a nakonec strávila v této krásné zemi dalších 10 let. Své tři děti jsem chtěla vychovávat v Čechách a to bylo také hlavní motivací vrátit se zpátky domů. Před nedávnem jsem se vrátila po téměř dvou letech ze Singapúru a cítím, že je čas se usadit. A tak vznikla myšlenka založit pobočku Linga v Praze. Sugestopedií jsem naprosto nadšená - vlastně to není nic alternativního ... je to naprosto přirozená cesta jak se naučit nový jazyk zapojením všech svých smyslů, které máme, v příjemném prostředí a tvořivě.


 
katka3Kateřina Muirden - v Praze

Když jsem se po mateřské dovolené rozhodovala, kam směrovat svou na dlouhá léta přerušenou kariéru, učení angličtiny mne po pravdě jako první nenapadlo. Klasická výuka mi ve vzpomínkách na léta strávená ve školní lavici neučarovala. Dlouhé roky strávené v zahraničí a nabyté jazykové znalosti jsem však využít chtěla. Navíc mne vždy bavila práce s lidmi. A v tomto rozpoložení došlo řekla bych až k osudovému setkání s jednou skvělou dámou, která se výuce angličtiny pomocí sugestopedie věnuje již několik let. Když jsem díky ní zjistila, že učení nemusí být jen mučení (ať již studentů či učitelů), bylo rozhodnuto.

Věřím, že mé nadšení budou sdílet i studenti, protože s pozitivním přístupem jde všechno snáz. Moc se těším:-)!

 

  Lenka MuselováLenka Muselová

 

 


Daniel VikDaniel Vik