O nás a naši lektoři

Jsme rodinná jazyková škola zaměřená na speciální metody výuky cizích jazyků pro děti, dospělé a firmy.

Vyučujeme angličtinu, němčinu a španělštinu formou docházkových, individuálních nebo vícedenních intenzivních sugestopedických kurzů.

Cizí jazyky vyučujeme efektivními výukovými metodami jako je sugestopedie, superlearning a TPR. Výběru metody věnujeme maximální péči.  Naše nadšení z přirozeného učení a rychlých výsledků, které přináší sugestopedická výuka, nám už nedovolilo ustoupit z našeho záměru, že učení muže být zábavné, rychlé a efektivní. Důraz je kladen na konverzaci, osvojování si mluvené řeči, cizí jazyk si osvojujete především přes sluchovou paměť.  Poslechy získáváte praktické zkušenosti s mluveným slovem, lépe si pamatujete a vybavujete anglická slova a fráze při praktickém rozhovoru.

Naše jazyková škola má mnoho specialních projektů, z kterých vám vybereme pro vás ten nejvhodnější.  Vyučovací hodiny probíhají v příjemné a uvolněné atmosféře, v útulných učebnách, které jsou vybavené relaxačními křesly.

Najdete nás přímo v centru Českých Budějovic v ulici Dr. Stejskala 111/6.

Naši lektoři

  Nikol Nováčková Nikol Nováčková

"V Lingu jsem začala působit v roce 2012 poté, co jsem se vrátila do Čech po mnoha letech strávených v zahraničí. Vždy jsem pracovala s lidmi, mezi nimi a pro ně, a tak dokáži být velmi empatická a trpělivá. Společně s mou láskou k angličtině je to ideální kombinace pro práci lektora. Ráda tvořím a miluji svobodu. Naopak nesnáším stereotyp a klasickou zastaralou vyuku. I pro tyto důvody jsem hned od začátku cítila, že Lingo je pro mě to správné působiště, kde mám prostor být sama sebou. Každý se dokáže naučit cizí jazyk, jde jen o správný přístup. Já se dívám na své studenty jako individuály a vždy mi dělá velkou radost, když vidím jaké pokroky díky mě a našim učebním metodám dělají. Učení nemusí být mučení, na prvním místě vás to musí hlavně bavit a o to se v mých hodinách snažím. Aby se mí studenti na hodiny těšili, co nejvíce se naučili a vždy odcházeli s dobrým pocitem:-)."


 

jerome
Jerome Cole (rodilý mluvčí)

Hello my name is Jerome! I was born in London, England but my parents were not. My Mum is from a country in South America called Guyana which is near Brazil and my Dad is from Jamaica. 🙂 My favourite hobbies are going to the gym, shopping and playing football but I also like the Czech Republics beautiful sights and nature. 🙂

I decided to choose Lingo as my workplace because I love their attitude towards learning not just with studying but also getting to know the clients they teach. Lingo is different compared to many language schools because you will always see a great big smile on the students face before and after! Lingo is super :-)

Ahoj jmenuji se Jerome. Narodil jsem se v Londýně, Anglie, ale moji rodiče ne. Maminka je ze země ležící v Jižní Amarice nazvaná Guyna, což je blízko Brazílie. Můj tatínek je z Jamajky 🙂 Mezi mé oblíbené koníčky patří chození do posilovny, nakupování a hraji fotbal, ale také mám rád krásné památky a přírodu v České Republice. Lingo jsem zvolil jako své pracovní místo proto, že se mi líbí jejich přístup k práci: nejen k samotné výuce klientů, ale i kvůli tomu, že se snaží blíže poznat studenty, které učí. Lingo je ve srovnání s ostatními jazykovkami opravdu úplně jiné, protože zde můžete potkávat studenty s velkým úsměven na tváři jak při příchodu, tak i při jejich odchodu! Lingo je super 🙂


 

Daniel Martineau

Daniel Martineau (rodilý mluvčí)

"Jsem šašek: mám rád srandu a smích.
Jsem přítel: když mi někdo říká "pane profesore" nebo třeba "pane učiteli, už je čas!" beru to s nadhledem. V první řadě jsem spíš přítelem.
Jsem filozof: mám filozofii sice vystudovanou, ale zkrátka to znamená, že všechno rozebírám.
Jsem chameleon: přizpůsobím se a přivítám různé osobnosti a názory.

Na sugestopedii se mi libí, že můžu využít svojí „čtyřkombinaci" a být srandovní, přátelský, analytický a přizpůsobivý. Jinými slovy jsem sám sebou. Jako rodilý mluvčí jsem "mostem" mezi anglicky mluvící zemí a Evropou. Mluvim pomalu a zřetelně, ale zároveň rád naslouchám."


 

Adam Dunka

"Jsem v jádru cestovatel a zvědavec ze severní Moravy. Rád poznávám nové lidi, kultury a místa. Už jako teenager jsem odcestoval do Jižní Ameriky, kde jsem poznal právě to - jiné lidi, kulturu, jazyk a mnoho nádherných míst. Žil jsem v Kolumbii a Venezuele dohromady asi 8 let. Střední školu jsem studoval v Tennessee, USA a pak jsem pokračoval ve studiu hudby na soukromé univerzitě SAU Chattanooga. Po 16 letech v zahraničí jsem zpět v Česku. Dost se toho změnilo:-). Lingo jsem si vybral, protože má skvělý dynamický tým a správný náboj, podporující pozitivní náhled na studium."

 


 
Dominika Mrázová

"I přes generace trvající učitelskou tradici, jež v naší rodině je, jsem byla vždy pevně rozhodnutá, že „rozhodně nikdy nebudu učitelkou“.  Jak to tak bývá, člověk míní, život mění. A jsem za to neskutečně šťastná. Během studií na fakultě a v cizině (Německo)  jsem začala vnímat, že učitelské povolání je posláním a vždy jsem k tomu také tak přistupovala. Přesto, že mám vystudované další obory, v profesním životě jsem se nakonec rozhodla pro výuku jazyků. Proto, když jsem měla tu šanci začít působit v jazykové škole Lingo, neváhala jsem. Lingo má skvělý koncept, který byl mému srdci blízký již od mých učitelských počátků, a nyní jsem zde našla skvělý tým lektorů, vyznávající stejné hodnoty.  Tým, který tvoří nejen profesionálové na poli výuky cizích jazyků, ale zároveň i úžasní lidé, kteří svou práci milují, kteří se snaží  o zábavnou formu výuky, lidský přístup a nebojím se říct, že i o jakousi „nápravu“ , v mých očích dnes již zkostnatělé, výuky jazyků. Jsem ráda, že toho všeho mohu být součástí a těším se, že budu moci předávat radost, bourat stereotypy a prožívat s vámi vaše úspěchy a pokroky."


Adéla Poláček
 
 
 
 
 
 

  Lenka MuselováLenka Muselová

 

 


Daniel VikDaniel Vik